2020-09-27, sekmadienis, 13:47.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 07:15, leidžiasi 19:02, dienos ilgumas 11:46.

Žemės ūkio ministras: norime Kinijai tiekti geriausius mūsų produktus

2018-05-31, paskelbė agroexpresas .lt
Žemės ūkio ministras: norime Kinijai tiekti geriausius mūsų produktus

„Jau kelerius metus viena iš prioritetinių žemės ūkio sričių – tai eksporto rinkų paieška. Lietuva ir Kinija aktyviai bendradarbiauja žemės ūkio srityje, pastaroji – viena iš prioritetinių mūsų šalies maisto pramonės eksporto rinkų.  „Mūsų produktai savo kokybe tikrai gali konkuruoti tarptautinėse arenose, o Kinijos rinka yra milžiniška, tad mums belieka išnaudoti jos potencialą“, - kalbėjo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

 

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuva itin laukia leidimų jautienos importui. „Esame pasiruošę tęsti bendradarbiavimą numatant vykdyti bendras veiklas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, žuvininkystės, maisto saugos ir veterinarijos, augalininkystės srityse dalyvaujant tarptautinėse žemės ūkio parodose, keičiantis informacija ir gerąja praktika“, – pridūrė žemės ūkio ministras.

 

Kinijos žemės ūkio ministras p. Han Changfu į Lietuvą atskrido vėlų ketvirtadienio vakarą, per kelias dienas jis ne tik dalyvavo 13–ajame Kinijos–Vidurio ir Rytų Europos regiono šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo politiniame forume (Kinija +16), apsilankė tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2018“, bet taip pat iš arčiau susipažino su mūsų šalies žemės ūkio sektoriumi, aplankydamas mūsų ūkius. Kinijos ministras pakvietė savo kolegą iš Lietuvos apsilankyti šiemet Kinijoje vykstančiose tarptautinėse žemės ūkio ir prekybos parodose bei pristatyti lietuviškus produktus, nes būtent gaminių žinomumo didinimas galėtų svariai prisidėti prie eksporto augimo. G. Surplys pažadėjo ne tik pats apsilankyti parodose, bet ir paraginti mūsų įmones aktyviai jose dalyvauti ir pristatyti savo produktus.

 

Aptardami žemės ūkio ir maisto sektorių abiejų šalių ministrai pabrėžia maisto tiekimo grandinės svarbą nuo ūkininkų iki vartotojų stalo. Maisto kokybė yra itin svarbi, o siekiant stipresnio ir tvaresnio žemės ūkio neišvengiamai būtina skirti dėmesio žemės ūkio modernizavimui, šiuolaikinių technologijų diegimui, kurios keltų ūkių efektyvumą. Kinija +16 aukšto lygio ministrų forume ministrai kaip tik ir kalbėjo apie inovatyvius sprendimus apsirūpinant maistu ir jo sauga. Forumo dalyviai sutartinai pabrėžė, kokia svarbi yra maisto kokybė bei šiuolaikinės technologijos, siekiant stipresnio ir konkurencingesnio žemės ūkio. Kinijos ministras, savo ruožtu, pasidžiaugė, kad Kinija + 16 forumas vyksta Lietuvoje, jis taip pat pažymėjo, kad tokia bendradarbiavimo forma suteikia didelį impulsą santykių plėtojimui ir pakvietė ministrus tęsti tradicijas ir kitąmet susitikit Kinijoje.

 

Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras taip pat susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu ir Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Labai svarbu, kad vyksta vis daugiau susitikimų su aukščiausiais Kinijos vadovais ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, o pasirašytas Veiksmų planas tarp Kinijos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijų suteikia solidų pagrindą tarpinstitucinei partnerystei. Susitikęs su Premjeru Kinijos ministras neslėpė, kad bendradarbiavimas žemės ūkio srityje vyksta sklandžiai, tai atveria galimybes glaudžiam darbui kartu, siekiant stiprinti ryšius tiek dvišaliame, tiek 1+16 formate.

 

14-asis politinis forumas vyks Kinijoje.

 

ŽŪM inf.

 

SKAITYKITE

 

Pasaulinė sėklų saugykla saugo nuo sunaikinimo planetos žemės ūkio kultūras

Fotoekskursija po didžiausią pasaulyje marichuanos auginimo ūkį

Vokietijos pilietis Willy Martins augina Kryme dygminus ir spaudžia iš jų aliejų

Moliūgai su Frankenšteino veidu

Izraelio mokslininkai bando išvesti pomidorų rūšį, kuri išaugintų derlių beveik be vandens

Ar taps Latvija spanguolių šalimi?

Pomidorų medis Sprut F1

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai