2020-08-09, sekmadienis, 08:15.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:45, leidžiasi 21:01, dienos ilgumas 15:16.

Vertikalūs daržai Vokietijos prekybos centruose

2017-10-16, paskelbė agroexpresas .lt
Vertikalūs daržai Vokietijos prekybos centruose

Vertikali žemdirbystė – ne naujiena. Tokie sodai ir daržai kuriami įvairiose pasaulio vietose. Ir tai leidžia auginti vaisius ir daržoves tiesiog miesto teritorijoje. Vertikali žemdirbystė taupo ne tik transporto lėšas, bet ir garantuoja šių maisto produktų šviežumą.

 

Vokietijoje nutarta šia linkme eiti dar toliau – vertikalūs daržai bus montuojami prekybos centruose ir tokiu būdu klientai daržoves pirks visada šviežias, tarsi ką tik nuskintas iš ežių. Pirmas toks vertikalus kompanijos INFARMdaržas sumontuotas vienoje iš prekybos tinklo METRO Cash & Carry parduotuvėje. Hidroponikos principu čia auginamos prieskoninės žolės ir daržovės.

 

Ši  technologija leidžia auginti augalus be žemės – ploname vandens sluoksnyje. LED lempos įmituoja saulės šviesą. Mikro sensoriai seka aplinką, kurioje auga daržovės ir prieskoninės žolės, o duomenys siunčia analizei bei augimo sąlygų pagerinimui. INFARM vertikalūs daržai naudoja 70%mažiau trąšų ir 90%mažiau vandens. Išauginti produktai neturi pesticidų.  Bandomasis projektas užima 5 kv.m. parduotuvėje ir kol kas sėkmingai veikia.

 

Šių metų spalio mėnesį bus suvesti metiniai rezultatai ir tada pasimatys projekto ekonominė nauda. Tačiau jau šiandien kompanija INFARM ruošiasi masiniam vertikalių daržų įrengimui prekybos centruose.    

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai