2020-01-20, pirmadienis, 12:24.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:26, leidžiasi 16:30, dienos ilgumas 8:3.

Vaiduokliai gaivina nustekentas JAV fermas

2017-09-06, paskelbė agroexpresas .lt
Vaiduokliai gaivina nustekentas JAV fermas

Ne vienas Amerikos fermeris bijojo, kad bankrutuos, kai ekonomikos krizė smogė ūkiams. Tačiau daugybė amerikiečių sugalvojo, kaip užsidirbti kitais būdais – laukuose gąsdinant žmones. Tokia pramoga JAV ypač populiari per Heloviną.

 

Netoli Filadelfijos esančioje nedidelėje fermoje, kur anksčiau ramiai sau šieną krimsdavo gyvuliai, dabar šeimininkauja lavonėdžiai skraidūnai ir goblinai. Kaip daugybė kitų fermerių, nesuduriančių galo su galu, Randy Batesas savame ūkyje pastatė namą, kuriame neva vaidenasi. Jis taip pat kukurūzų lauke išpjaustė labirintą, kuriame esą tūno dvasios ir vaiduokliai. O už tai, kad galėtum patirti siaubą, turi susimokėti 30 dolerių. Taip per metus amerikietis užsidirba milijoną dolerių – pakankamai, kad galėtų padengti visas sąskaitas, reikalingas ūkininkaujant. „Mes supratome, kad tik taip galime išsaugoti savo fermą”, – sakė R.Batesas.

 

Jis toks ne vienas. Iš daugiau nei dviejų milijonų JAV veikiančių ūkių mažiau nei pusė pelningi, tad ėmėsi naujos veiklos. Agroturizmas JAV įgavo naują prasmę. Tai nebėra paprasčiausias prisilietimas prie žemės, obuolių skynimas ir moliūgų pasirinkimas. Į laukus amerikiečiai važiuoja pramogauti. Fermeriai ir jų draugai persirengia zombiais, klounais žudikais bei fredžiais kriugeriais, kad tik užsidirbtų papildomą dolerį. Siaubo filmai dažnai būna filmuojami apleistose vietovėse ir laukuose, todėl nenuostabu, kad miestiečiai traukia į kaimus pajusti šiurpulių.

 

 

Šiaurės Karolinos valstijoje Glennas Boyette’as savo ūkyje jau pastatė tris vaiduoklių namus ir prikūrė kitokių heloviniškų pramogų, kuriose pelną krauna numirėliai. Visa tai – tik tam, kad paties verslas netaptų lavonu. „Mes auginome gyvulius ir produktus daug metų, tačiau kasmet turėjome vis smarkiau susiveržti diržus”, – pasakojo 58 metų G.Boyette’as. Jam priklausančioje 60 hektarų žemėje dabar tiktai 16 skirta derliui – kukurūzams ir arbūzams ar yra šienaujama. Kitą plotą okupavo vaiduokliai, labirintai, užkerėti takeliai, sūkuriai ir šviesų šou. Nuo rugsėjo iki sausio čia apsilanko apie 35 tūkst. lankytojų, sumokėdami nuo 7 iki 25 dolerių. Visa tai padvigubino fermerio pelną. „Žmonėms labiau patinka pramogauti nei valgyti”, – šyptelėjo G.Boyette’as. Jis iš dalies teisus. Prieš dvejus metus JAV net įsikūrė Namų su vaiduokliais asociacija, kuri apima 500 ūkių, siūlančių siaubo pramogas.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai