2020-08-09, sekmadienis, 07:42.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:45, leidžiasi 21:01, dienos ilgumas 15:16.

Ukrainos fermeriai sukūrė protingą braškių ūkį

2018-04-15, paskelbė agroexpresas .lt
Ukrainos fermeriai sukūrė protingą braškių ūkį

Vladimiras ir Aleksejus Petrenkos įrodė, kad informacines technologijas galima puikiai panaudoti augalų auginimui. Visas diegiamas naujoves pradžioje jie testuoja savo ūkyje.

 

Jie sako, kad specialios programos dėka nebūtina nuolat būti darže. Ši programa leidžia iš bet kurios pasaulio vietos mobiliuoju telefonu sužinoti apie kultūrų augimo sąlygas duotuoju laiku – aplinkos temperatūrą, apšvietimo lygį, oro ir dirvos drėgnumą.

 

Braškių krūmai auga ne žemėje, o žmogaus ūgio aukštyje esančiuose vazonuose. Vietoj žemės čia naudojamos durpės. Tokią auginimo metodiką ukrainiečiai nusižiūrėjo Izraelyje. Tai vadinama intensyviu braškių auginimu. Prie kiekvieno braškių krūmo privestas individualus lašelinis laistymas – tirpalas, susidedantis iš vandens ir trąšų komponentų mišinio. Gedimų tikimybė sistemoje – 1,01 %. Mobiliajame telefone galima matyti įvairius augimo ir augimo sąlygų duomenis, su tuo pačiu telefonu galima reguliuoti apšvietimą ir laistymą.  Kitaip sakant, braškes galima auginti prie jų beveik neprisiartinant, nes sistema apie viską informuoja distanciniu būdu. Distanciniu būdu ir daromos įvairios korekcijos.

 

Braškes ukrainiečiai fermeriai renka nuo balandžio iki vėlaus rudenio. Viename ūkio modulyje talpinami 132 krūmeliai. Jei tokį krūmelių skaičių reikėtų pasodinti žemėje, jie užimtų 18 kv.m. plotą. Tuo tarpu sodinant juos į vazonus pakanka triskart mažiau vietos. Vienas toks modulis per metus duoda iki 50 kg. braškių. Žinoma, tai priklauso ir nuo braškių rūšies.

 

agroexpreso inf.  

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai