2020-07-13, pirmadienis, 08:10.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:00, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 16:45.

Šokiruojantis video atskleidžia kanibalizmą kailių fermose

2018-08-22, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šokiruojantis video atskleidžia kanibalizmą kailių fermose

Nauja tyrimo medžiaga iš Lietuvos kailių fermų rodo audinę valgomą gyvą savo brolių ir seserų

 

Gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“ paviešino Lietuvoje šią vasarą atlikto slapto tyrimo medžiagą. Tyrimas darytas keliose tipinėse kailinių žvėrelių fermose skirtinguose Lietuvos regionuose. Tarp daugybės žiaurumų tyrėjai užfiksavo jauną audinę, nepajėgiančią apsiginti nuo ją gyvą ėdančių brolių ir seserų. Motina bando šį jauniklį patraukti nuo kitų, tačiau mažame narve neįmanoma jo paslėpti ir apginti. Vaizdo įraše matoma, kaip vidiniai gyvūno organai išplėšiami iš kūno, kol jis cypia iš skausmo ir beviltiškai bando išsigelbėti.

 

Laukiniai gyvūnai, tokie kaip audinės, iš prigimties nėra prisitaikę gyventi narvuose. Tai reiškia, jog kailių fermose laikomiems gyvūnams yra absoliučiai suvaržytos jų prigimtinės laisvės: žaisti, plaukti, sukti lizdus ar medžioti. Daugelis dėl tokių sąlygų patiria stresą, o to pasekmė gali būti gyvūnų agresyvumas. Puolamos audinės negali pabėgti, kaip turėtų galimybę padaryti gamtoje.

 

To paties tyrimo metu, kitos audinės buvo rastos kruvinos ar stipriai apkandžiotos. Kai kur užfiksuotos stipriai supūliavusios žaizdos ir labai prastos būklės gyvūnai. „Nors pagal įstatymus tokius gyvūnus reikėtų atskirti nuo kitų ir gydyti, praktikoje tai nėra daroma. Geriausiu atveju audinės apipurškiamos vaistais ir paliekamos kartu su tomis, kurios ir sukėlė žaizdas,“ - komentavo organizacijos, paviešinusios vaizdo įrašus, vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.

 

„Šie vaizdai šlykščiausi, kuriuos man yra tekę matyti iš kailinių žvėrelių fermų visame pasaulyje. Jeigu mes negalime net žiūrėti į tai, kas vyksta šiose fermose, kodėl leidžiame joms veikti? Mūsų organizacijos tikslas uždrausti gyvūnus auginti ir žudyti tik dėl jų kailio. Jau 17 Europos šalių uždraudė arba apribojo šią industriją, laikas tai padaryti ir Lietuvoje,“ - teigė G. Vaitkevičiūtė.

 

Apie užfiksuotus pažeidimus pranešta Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai bei Regioniniams aplinkos apsaugos departamentams.

 

Paviešinti vaizdai filmuoti fermose Kaišiadorių, Utenos, Zarasų, Rokiškio ir Širvintų rajonuose.


 

VšĮ „Tušti narvai“ informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai