2020-07-05, sekmadienis, 15:38.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:2.

Sodo traktoriukai – kaip išsirinkti?

2019-08-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Sodo traktoriukai – kaip išsirinkti?

Atėjo laikas, kai įprastos žoliapjovės nebeužtenka? O gal tiesiog norite atsinaujinti savo seną sodo traktoriuką? Prieš pirkdami naują traktoriuką – žoliapjovę turėtumėte atsižvelgti į keletą faktorių, jeigu norite pačių geriausių rezultatų. Leiskite jums padėti išsiaiškinti, kokie sodo traktoriukai jūsų tikrai nenuvils.

 


4 svarbiausi dalykai
Sodo traktoriukai yra ganėtinai sudėtinga technika, tačiau įsigyti ją tikrai nėra sunku – tereikia įsiminti šiuos keturis žingsnius.

 


Tipas
Pagrindiniai sodo traktoriukų tipai yra trys: standartiniai traktoriukai, traktoriukai su varikliu gale ir nulinio posūkio traktoriukai. Standartiniai sodo traktoriukai yra patys populiariausi – jie galingi, suteikia puikų kainos ir kokybės santykį bei gali būti naudojami kartu su įvairiais priedais. Traktoriukai su varikliu gale yra pigesni, dažniausiai silpnesni ir turi mažesnį pjovimo skersmenį – jie skirti tik žolės pjovimui. Na, o nulinio posūkio traktoriukai yra didžiausi, puikiai valdomi ir idealiai tinka didžiulėms vejoms prižiūrėti.

 


Galia
Jeigu traktoriuką naudosite tik žolės pjovimui, jums tikrai pakaks ir negalingo modelio. Planuojantiems naudoti įvairius priedus, kabinti priekabas ar sniego peilį, rekomenduojame rinktis traktoriuką su galingesniu varikliu.Foto: pixabay.com

 


Transmisijos tipas
Sodo traktoriukai siūlomi su keliais transmisijų tipais. Norintiems „apsisukti“ kuo pigiau, reikėtų rinktis mechaninę transmisiją – ji ne tik pigi, bet ir patikima. Automatinė transmisija yra viena patogiausių, kadangi nereikalaujama jokio pavarų junginėjimo – viskas reguliuojama akseleratoriaus spustelėjimu. Dar vienas, pats populiariausias, tipas yra automatinė (hidrostatinė) transmisija. Ji sukurta priekabų ir kitų priedų tempimui, todėl yra itin patvari ir nereikalauja beveik jokios priežiūros.

 


Darbinis plotis
Pirkdami sodo traktoriuką atkreipkite dėmesį į tikslų darbinį plotį. Įsitikinkite, kad jis bus tinkamas jūsų vejai, kad darbas bus efektyvus ir traktorius tilps visuose tarpuose.

 


Foto: Shutterstock.com

 


Elektrinės žoliapjovės
Benzininiai varikliai yra galingesni ir labiau tinkantys dideliam darbo krūviui, todėl elektrinius sodo traktoriukus rekomenduojame planuojantiems tik pjauti žolę. Dideliam traktoriukui bei įvairiems priedams tempti reikia daugiau galios ir didesnio sukimo momento, kurį gali užtikrinti benzininiai varikliai.

 


Jeigu ruošiatės pirkti sodo traktoriuką sau, pirmiausiai siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt ir sužinoti, kokie sodo traktoriukai tinkamiausi jūsų sodui! 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai