2020-11-29, sekmadienis, 04:09.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:16, leidžiasi 15:56, dienos ilgumas 7:40.

Šiluma, susidariusi gaminant bitkoinus, Čekijoje naudojama pomidorų auginimui

2018-03-21, paskelbė agroexpresas .lt
Šiluma, susidariusi gaminant bitkoinus, Čekijoje naudojama pomidorų auginimui

Čekijos kriptovaliutų biržos NakamotoX steigėjai 2 ha šiltnamių plote ėmė auginti pomidorus panaudodami šilumą, gautą iš kriptovaliutos kūrimo proceso. Autoritetingos platformos „Digiconomist“ įkūrėjo ir kriptovaliutų analitiko Alexo de Vries vertinimu, kad kriptovaliutų veikla būtų pelninga, operacijų su bitkoinais užtikrinimui ir naujų kriptovaliutos vienetų išgavimui naudojamų sudėtingų kriptografinių uždavinių sprendimui, bitkoinų kasėjai kasmet turės sunaudoti po daugiau nei 29 teravatvalandes (TWh) elektros energijos. Maždaug tiek energijos per metus sunaudoja tokios šalys, kaip Slovakija ir Omanas. Bitkoinų gamyba ne tik sunaudoja daug elektros energijos, bet ir išskiria nemažai šilumos. Čekai sumanė šią šilumą panaudoti daržovių auginimui.

 

Kriptovaliutų biržos NakamotoX steigėjai įrengė bitkoinų serveriams patalpas, iš kurių susidariusi šiluma nukreipiama į šiltnamius. Šiuose šiltnamiuose auga pomidorai. Iš kriptovaliutų gamybos proceso gautos šilumos valdymą greitu laiku perims Agritechture kompanija. Iki šiol šis projektas buvo įslaptintas, bet  neseniai visuomenei pristatytas penkių akrų šiltnamis su pomidorais šį paslapties šydą nuėmė. Derlius šiltnamyje buvo pavadintas „kriptopomidorais“.

 

Problemos, susijusios su kriptovaliutų kasimo poveikiu ekologijai ir gautu šilumos pertekliumi, jau seniai neramina šios srities specialistus. Šilumos pertekliaus panaudojimas šiltnamiuose tarsi uždaro „energijos ciklą“, nes kasybai naudojama energija iš biologinių atliekų.

 

Vienas Čekijos kriptovaliutų biržos NakamotoX steigėjų Kamil Breiha sako, kad greitai kriptopomidorus bus galima nusipirkti įprastose parduotuvėse. Tiesa, iš pradžių buvo galvojama auginti ne pomidorus, o medicininę marichuaną, tačiau negavus tam licenzijos pasirinktos paprastesnės kultųros – pomidorai ir kitos daržovės.

 

Paruošta pagal bitjournal.io

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai