2020-04-02, ketvirtadienis, 21:48.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 06:45, leidžiasi 19:56, dienos ilgumas 13:10.

Septyni technikos stebuklai, kurie laukia žemdirbių 2018 metais

2018-02-11, paskelbė agroexpresas .lt
Septyni technikos stebuklai, kurie laukia žemdirbių 2018 metais

2017 metai buvo įdomūs. Mes tapome kompanijų susijungimų (John Deere-Blue River, AGCO-Precision Planting, FieldReveal ir panašiai)  ir intriguojančių produktų (SmartFirmer, Phoenix Drone Sentera, Agritechnica Bayer Digital Farming ir t.t.) sukūrimo liūdininkais. Tad kas laukia toliau? Veikiausiai žemės ūkis ir toliau sparčiai žygiuos pažangos keliu. Manoma, kad šiais metais reikšmingais pasiekimais turėtų pradžiuginti tiksliosios žemdirbystės startuoliai. Taigi ko iš jų tikėtis 2018 metais?

 

1. Abundant Robotics — Heivordas, Kalifornija

 

„Abundant Robotics“ generalinis direktorius Danas Steeris dar 2017 metų vasario mėnesį sakė, kad jo kompanija ruošia automatinio vakuuminio rinktuvo robotą komerciniam pardavimui. Šiemet šis robotas turėtų pasirodyti rinkoje. Tai bus robotizuotas obuolių rinktuvas.

 

 

2. Arable — Prinstonas, Naujasis Džersis

 

Kompanijos sukurtas daviklis Arable Mark lauko sąlygomis gali surinkti daugiau nei keturiasdešimties parametrų duomenis. Tai ir meterologinė analizė, ir augalų ligų prognozė, ir kenkėjų galima invazija. Kitaip sakant, daviklis įspės apie būsimus šalčius, drėkinimo nukrypimus, artėjantį kultūrų ligų protrūkį ir panašiai. 

 

 

3. Blue River Technology — Saniveilas, Kalifornija

 

Dar 2017 metais už 305 milijonus dolerių startuolį Blue River nupirko technikos gigantas John Deere. Pirmas bendras šių kompanijų produktas – kintamo greičio pesticidų įterpimo technologija See&Spray. Po to sekė salotų lapų surinkimo robotas, savianalizė gautų kompiuterinių vaizdų.

 

 

4. BoschAgricultureŠtutgardas, Vokietija

 

Startuolio Bosch pažangi „Spray“ technologija gali pati pasirinkti ir sumaišyti aktyvius kovos su piktžolėmis ingredientus, atsižvelgiant į piktžolių tipą. Startuolis yra sukūręs intelektualias drėkinimo sistemas, IoT – fizinių įrenginių, transporto priemonių, buitinės technikos ir kitų elementų tinklas, įterptas su elektronika, programine įranga, jutikliais, pavaromis ir jungtimi, leidžiančia šiems objektams prisijungti ir keistis duomenimis. Startuoliui taipogi priklauso duomenų apdorojimo ir nuspėjamo jų elgesio sistemos. 

 

 

5. Descartes Labs — Los Alamosas, Naujoji Meksika

 

2016 metais startuolis Descartes Labs sėkmingai naudojo vaizdo analizės technologiją, kuri pagal turimus duomenis projektavo galutinį kukurūzų derlingumą JAV fermerių laukuose. Paklaida buvo tik 1%. Neseniai buvo pranešta, kad startuolis pasirašė sutartį, pagal kurią stebės Viduriniųjų Rytų pasėlių būklę ir tokiu būdu padės išvengti maisto trūkumo. Descartes Labs sėkmingai naudoja prioritetinius algoritmus analizuodama ir prognozuodama įvairias žemės rutulio nuotraukas.

 

 

6. SemiosVankuveris, Kanada

 

Paskutinis kompanijos pasiekimas – sukurtas revoliucinis, ekologiškai švarus medotas, valdantis kenkėjų populiaciją. Kompanija inovacinių sprendimų turi ir daugiau: tai drėkinimo sistemų  valdymas ir analizė, šalčio ir staigių atšalimų perspėjimo sistemų sukūrimas, tinklinių daiktų interneto (IoT) (tarpusavyje susijusių skaičiavimo įrenginių, mechaninių ir skaitmeninių mašinų, daiktų, gyvūnų ar žmonių sistema, kuriai suteikiami unikalūs identifikatoriai ir galimybė perduoti duomenis tinkle be žmogaus, kompiuterio sąveika) tarnybų organizacija.

 

 

7. PrecisionPlanting— Tremontas, Ilinojus

 

Kompanija daug dėmesio skiria tiksliam sėjos procesui, kai sėklos ir trąšos išbalansuojamos atsižvelgiant į atskirų žemės plotų biologinę struktūrą. Kompanijos sukurtas monitorius 20/20 leidžia lauką stebėti realiu laiku ir tokiu būdu priimti tinkamus sprendimus.

 

 

PrecisionAg

Contact form

Šios dienos vardadieniai