2020-07-13, pirmadienis, 07:05.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:00, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 16:45.

Prancūzų robotai autonomiškai prižiūri 50 ha kukurūzų lauką

2018-05-24, paskelbė agroexpresas .lt
Prancūzų robotai autonomiškai prižiūri 50 ha kukurūzų lauką

Prancūzų technologinė kompanija AgreenCulture sukūrė tris robotus, kurie savarankiškai kultivuoja, sodina ir prižiūri 50 ha kukurūzų lauką. Projektas pavadintas „Challenge Centeol" ir yra vykdomas Burgundijoje. Jis turi kai kurių panašumų su Didžiojoje Britanijoje vykdomu „Hands Free Hectare“ projektu.

 

Bene svarbiausias AgreenCulture kompanijos tikslas – sumažinti arimo sluoksnį, racionaliai prižiūrėti ariamą dirvą, o kartu išsaugoti dirvožemio derlingumą ir sumažinti darbo sąnaudas.

 

 

Centeol robotai sveria 300 kg. Juos kūrė AgreenCulture komanda su partneriais iš Kuhn, Dupont Pioneer ir technologinės įmonės Ausy.

 

Robotai aprūpinti dizeliniais varikliais, turi vikšrinę važiuoklę, kuri dirvos slėgimą sumažina iki minimumo.  

 

Tikslumas – iki 10 mm

 

Projektas pradėtas vykdyti 2017 metų spalio mėnesį. Prie roboto buvo pritvirtintas specialiai adaptuotas įrenginys, kuris kas penki metrai ėmė dirvos pavyzdžius. Šie pavyzdžiai buvo reikalingi nustatyti būtinam trąšų kiekiui.

 

 

Po to prie dviejų robotų buvo pritvirtinti specialūs kultivatoriai, kurie pureno tik tą dirvos dalį, kur buvo beriamos sėklos. Robotai turėjo RTK sistemą, leidžiančią dirbti 10 mm tikslumu. Buvo naudojami iš anksto paruošti žemėlapiai arba tie, kuriuos darbo eigoje kūrė patys robotai.

 

Šių metų balandžio mėnesį visi trys robotai vienu metu dirbo viename ir tame pačiame lauke. Pirmasis lauką tręšė pagal dirvos analizės žemėlapį, kiti du – sodino.

 

Sodinimo greitis – apie 8 km/val.

 

Žmonės čia kol kas reikalingi tik derliaus nuėmimo metu.

 

Kompanijos planuose – „išmokyti“ robotus maždaug mėnesiui praėjus po sėjos įvesti į dirvą azotą ir savarankiškai nuimti derlių.

 

Paruošta pagal FarmersWeekly

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai