2020-08-09, sekmadienis, 08:42.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:45, leidžiasi 21:01, dienos ilgumas 15:16.

Naujo tipo pasagos

2017-11-19, paskelbė agroexpresas .lt
Naujo tipo pasagos

Austrijoje pristatytas naujas kanopų apsaugos būdas, kuris turėtų pakeisti geležines pasagas.  Megasus Horserunners  –  amortizuojanti „avalynė“ arkliams, tinkanti bet kokio tipo vietovėms.

 

Naujo tipo pasagos turi amartizuojantį padą ir užpatentuotą tvirtinimo sistemą, kuri leidžia lengvai ir greitai nuimti nuo kanopų pasagas ir vėl uždėti. Tam nereikia nei vinių, nei kažkokių ypatingų pastangų.

 

 

Dvidešimt metų buvo tyrinėjamos arklių kanopos, kol pagaliau buvo sukurtos naujo tipo pasagos Megasus Horserunners. Išradėjai sako, kad geležinės pasagos – jau praeitis ir nuo jų reikia kuo greičiau atsisakyti.Tvirtinant geležines pasagas prie kanopų sausgyslės ir raiščiai praranda judrumą, o kanopa patiria stiprų veržimą, panašų į gipso įtvarą. Tuo tarpu naujosios pasagos turi lanksčią struktūrą ir nevaržo natūralių arklio judesių. Kanopų apsauga juda pagal žirgo svorį, todėl jo pusiausvyrai nebaisus joks landšaftas.

 

 

Šiuo metu projektas baigia surinkti lėšas masinei tokių pasagų gamybai. Beje, tai ne pirmas atvejis, kai neabejingi gyvūnams žmonės sugalvoja vietoj vinimis ar medsraigsčiais pritvirtinamų pasagų kitokius variantus, pavyzdžiui, pasagas, pritvirtinamas specialiais dirželiais.

 

 

  

Contact form

Šios dienos vardadieniai