2020-07-16, ketvirtadienis, 07:30.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:38.

Lietuvos ūkininkų auginamos daržovės – saugios ir kokybiškos

2018-05-27, paskelbė agroexpresas .lt
Lietuvos ūkininkų auginamos daržovės – saugios ir kokybiškos

Įsibėgėjant prekybai sezoninėmis šviežiomis daržovėmis ir uogomis, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kiekvienais metais vertina šalies vartotojams siūlomos produkcijos saugą ir kokybę.

 

VMVT inspektoriai atliko daugiau kaip tūkstantį šio sezono šviežių daržovių patikrinimų prekybos vietose, ištirta laboratorijoje per 80 mėginių. Atlikti laboratoriniai tyrimai patvirtino, kad mūsų šalies ūkininkų siūlomos daržovės – kopūstai, svogūnai, agurkai, ridikėliai, pomidorai yra saugūs ir kokybiški – pesticidų, nitratų ar kitų teršalų likučių nebuvo nustatyta arba jų kiekiai neviršijo leistinų koncentracijų.

 

Vidutiniškai per metus patikrinama apie 200 t įvairių vaisių, uogų ir daržovių, tiek užaugintų Lietuvoje, tiek importuotų. Visoje Europos Sąjungoje saugos ir kokybės reikalavimai šiems produktams taikomi vienodi. Bendra tyrimų rezultatų tendencija labai panaši – viršytos didžiausios leistinos teršalų koncentracijos nustatomos ypač retai. Pavyzdžiui, pernai buvo atlikta apie 400 lietuviškų vaisių ir daržovių ar jų produktų tyrimų. Daugiau kaip 50 % tirtų mėginių pesticidų likučių iš viso nebuvo nustatyta, o likusiuose jų kiekiai neviršijo leistinų normų.

 

Vartotojai, rinkdamiesi daržoves, turėtų atkreipti dėmesį, kad jos būtų neapgedusios, nepradėję pūti, švarios, be jokių matomų pašalinių medžiagų, kenkėjų nepažeistu minkštimu, be perteklinės išorinės drėgmės, pašalinio kvapo ir skonio. Taip pat reikia žiūrėti, kad ženklinimo etiketėje būtų nurodyta vaisių ar daržovių kilmės šalis.

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

 

SKAITYKITE

 

Neegzistuojantys ūkiaikaip britų prekybos tinklai vilioja pirkėjus?

Ar tikrai valgome celiuliozę ir kitokius niekus?

Pienas virsta alkoholiniais gėrimais

Keksai ir pyragėliai iš mėsos

Naujas požiūris į nekondicinius produktus

Arbūzą imituojanti duona

Ekologiškas maistas tampa šveicarų kasdienybe

Britas susikrovė turtus iš prekybos pasibaigusio galiojimo maisto produktais

Sveiki batonėliai iš alaus gamybos atliekų

Čekiški traškučiai iš morkų ir burokėlių ruošiasi užkariauti pasaulį

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai