2020-07-16, ketvirtadienis, 07:48.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:38.

Kompanija Caterpillar sukūrė elektrinį traktorių

2018-02-27, paskelbė agroexpresas .lt
Kompanija Caterpillar sukūrė elektrinį traktorių

Energijos taupymas kiekvienais metais tampa vis aktualesnė problema. Kova dėl energijos vartojimo efektyvumo daro didelę įtaką ir žemės ūkio mašinų vidaus degimo variklių tobulinimui. Ne vienos šalies žemdirbiai į žemės ūkio technikos gamintojus, prašydami elektrinį traktorių. Vokiečių kompanija „Caterpillar“ bendradarbiaudama su kita vokiečių kompanija „eCap Mobility GmbH“ įsiklausė į žemdirbių pageidavimus ir modernizavo 1958 metų gamybos traktorių „Holder B12“.

 

Dvitaktis 12 AG dyzelinis variklis pakeistas į 13 kW galios elektros variklį, o traukos jėgą  užtikrina elektrinė pavarų dėžė. Vietoj degalų bako ir išmetimo sistemos sumontuota 9,2 kWh baterija, įkraunama apie 3,5 valandas. Didžiausias traktoriaus dyzelinio variklio greitis buvo tik 6 km / h, o „E-Tractor“ gali važiuoti iki 40 km / h  greičiu.

 

Vokietijos kompanijos „eCap Mobility GmbH“ specializacija – senų benzininių vidaus degimo variklių keitimas į elektrinius. Nuo 2015 metų kompanija daug benzininių variklių pakeitė į elektrinius, tarp jų ir tokiems automobiliams kaip „VW Beetle“ ir „Porsche“.

 

Ekspertų teigimu, dyzelinių variklių pakeitimas elektriniais žemės ūkiui suteiks rimtą ekonominį poveikį, nebekalbant jau apie ekologiją ir auginamų kultūrų kokybę.

 

Vokiečių sukurtas elektrinis traktorius – ne vienintelis pavyzdys pasaulyje. Šiuolaikinį eletrinį traktorių sukūrė ir ukrainiečiai.

 

 

 

Vokiečių traktorių gamintojas Fendt, įeinantis į koncerno AGCO sudėtį, taipogi išleido elektrinį traktorių e100 Vario.  

 

 

agroexpreso inf.

Contact form

Šios dienos vardadieniai