2020-07-13, pirmadienis, 09:02.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:00, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 16:45.

Kokią pasirinkti tvorą? (1)

2018-04-25, paskelbė agroexpresas .lt
Kokią pasirinkti tvorą?

Medinės, metalinės, mūrinės, plastikinės, tinklinės, kalvio darbo – tvorų pasiūla išties įspūdinga. Norint nepasimesti, pirmiausia, reikėtų nusistatyti esminius kriterijus, kuriems teiktumėte pirmenybę, susiruošus tverti tvorą. Kas jums svarbiau – saugumas ar estetika?

 

Ieškote ilgaamžės, daug priežiūros nereikalaujančios tvoros, o gal visai nenorite didelės pradinės investicijos? Kad ir ką bepasirinktumėte, vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad tvora turi atitikti savo funkcinę paskirtį, t.y. ne tik informuoti aplinkinius apie privačios nuosavybės ribas, bet kartu ir apsaugoti nuo netikėto vaikų išbėgimo į gatvę, sulaikyti triukšmą, dulkes, išvengti nepageidaujamų gyvūnų, bet jokiu būdu neturėtų būti jiems pavojinga. Savaime suprantama, jog tverdami tvorą negalite pažeisti trečiųjų asmenų interesų.Skirtingi tvorų tipai patenkina skirtingus poreikius įvairiose vietose – juk kalėjimą juosiančios tvoros neįsirengsite sodo sklype, o kaimo sodybos aptvėrimas ne visada bus tinkamas miesto vilai. Mieste greičiausiai norėsis labiau izoliuoti savo privačią teritoriją nuo pašalinių akių, todėl aukšta, nepermatoma tvora ne tik apsaugos gyventojų privatumą, bet ir užtikrins didesnį saugumą. Be to, būtent mieste labiau tinka mūrinės, akmeninės ar betoninės tvoros, atrodančios tarsi pastato dalis. Kaime apsitverti didelę teritoriją aklina tvora būtų itin brangu, o kartu ir nereikalinga. Čia kuo puikiausiai tiktų ažūrinė, medinė ar tinklinė tvora, kuri irgi gali atrodyti estetiškai. Statyti spygliuotos vielos tvoras ar tvoras iš kitų aštrių medžiagų, pavyzdžiui, stiklo duženų ir pan., miestuose ir miesteliuose draudžiama. Kaimo vietovėse spygliuotą vielą ir kitas aštrias medžiagas galima naudoti tik tvoros daliai, aukštesnei nei 3 m, įrengti.

 

Siūlome susipažinti su įdomiais tvorų pavyzdžiais. Atnaujinant sodybą ar statant ją naują, galbūt tie pavyzdžiai pravers.

 

agroexpreso inf.

 

Contact form

 

Vytautas 2019-05-21 23:28:33 IP: 89.116.143.193

Labai grazios ir nematytos tvoru dizaino idejos, kai kurios galbut labai brangios bet cia jau kiekvienam pagal kisene, siulau pasizvalgyti po kiemo vartu galerija http://www.kiemoprojektai.lt/lt/vartai.htm jei kas tvarkotes gerbuvi

Šios dienos vardadieniai