2020-07-16, ketvirtadienis, 05:32.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:38.

Kinai išmoko padirbinėti medūzas

2018-01-11, paskelbė agroexpresas .lt
Kinai išmoko padirbinėti medūzas

Rytų Azijos gurmanų tarpe medūzos yra   ganėtinai   populiarios. Įprasta, kad jas patiekia į stalą šaltas. Galima jas valgyti su padažu ar dėti į suši. Gabūs falsifikatų gamintojai  kinai   išmoko padirbti ir medūzas. Rytinėje   šalies dalyje įsikūrusiame Hudžoumieste neseniai policija konfiskavo šimtus kilogramų sintetinės medūzų mėsos.

 

Sintetinė medūzų mėsa buvo gaminama iš algino rūgšties, sauso kalcio chlorido ir aliuminio sulfato tirpalo. Pardavinėjama ji buvo šaldytų produktų parduotuvėje  ir   per metus savininkui atnešdavo 11 tūkst. dolerių pelno. Žinoma, pagaminti medūzą kur kas greičiau ir pigiau nei ją užauginti. Sintetinė medūza šiek tiek skiriasi spalva ir yra kietesnė, bet nepatyręs pirkėjas sunkiai tuos skirtumus įvertina. Deja, dirbtinė medūza kenkia virškinimo sistemai. Aliuminio sulfatas  kenkia   nervų sistemai ir gali išprovokuoti Alzhaimerio ligą. 

 

Beje, kinai jau moka padirbti vištų kiaušinius ir triufelius, dar kitaip vadinamus trumais. Padirbti kiaušiniai labai panašūs į natūralius, turi lukštą, baltymą ir  trynį, vienok  sveikatai žalingi, nes pagaminti iš pavojingų cheminių junginių.

 

fuelcity.com

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai