2020-07-16, ketvirtadienis, 07:02.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:38.

Keturios perspektyvios žemės ūkio technikos inovacijos

2018-03-19, paskelbė agroexpresas .lt
Keturios  perspektyvios žemės ūkio technikos inovacijos

Žemės ūkio technikos įvairovės ir konkurencijos laikais gamintojams tampa svarbu viskas – dizainas, galimybės, eksploatavimo paprastumas, autonomiškumas ir duomenų kaupimas. Rinką nuolat papildo įvairios naujovės. Pastaruoju metu žemės ūkio technikos industriją supurtė ir dar keturios inovacijos – unikalus sėjamosios priedas, metanu varomas traktorius, savaeigis presas ir intelektuali derliaus nuėmimo sistema. Ne taip seniai šios naujovės buvo tik idėjos, o šiandien jos jau realizuotos ir akivaizdžiai įrodinėja, kad žemės ūkio mašinų gamintojai  vardan fermerių darbo našumo ir tvarumo  gali įvykdyti pačius sudėtingiausius sprendimus.

 

Sėjamosios priedas, kuris leis „protingai“ tręšti laukus

 

AMVAC korporacija kuria naują technologiją, kuri sėjant leis fermeriams optimizuoti  trąšų panaudojimą. „Mes norime padėti visiems tapti geriausiais, – sako  Rickas Rice, AMVAC programos technologijų direktorius. – Įrenginys „Smart Cartridge“ pritvirtintas prie sėjamosios pats nustatys, kiek kuriam žemės plotui reikia trąšų. Pagal jo parametrus ir bus beriamos maistinės medžiagos.  Tai padės fermeriams sutaupyti lėšas, skirtas trąšų įsigijimui.“

 

„Smart Cartridge“ sugebės tame pačiame lauke nustatyti skirtingas derlingumo zonas ir joms skirti atitinkamą kiekį trąšų. 2020 metais planuojama šį įrenginį pradėti gaminti masiškai.

 

Metanu varomo traktoriaus konceptas

 

Kompanija New Holland kuria vidutinio galingumo traktorių, kuris bus varomas metanu arba gamtinėmis dujomis. Naujasis variklis galės dirbti visą dieną vienu dujų užpilimu. Kompanija teigia, kad inovatyvus traktorius atliks visą dizelinį T6 variklį turinčių traktorių darbą, o štai į aplinką išmes 80 proc. anglies dvideginio mažiau. Dar vienas traktoriaus privalumas – jis bus 50 proc. tylesnis nei tie, kurie turi dizelinius variklius.

 

Novatoriškos technikos pardavimui kompanija ruošiasi atsakingai. Traktoriaus dizainui kurti buvo pakviestas David Wilkie, kuris dirbo su Lamborghini, Maserati ir Porsche automobilių gamintojais. Kaip tik todėl traktorius yra įdomaus dizaino, turi netikėtus ir funkcionalius lenkimus. 

 

 

Adapduota sistema pakeis derliaus nuėmimo įpročius

 

Kompanija Claas pristatė adaptuotą derliaus nuėmimo sistemą  Variable Rate Harvesting. „Claas of America“ platformos vadovas Brandonas Alstadas sako, kad buvo sukurtos puikios sodinimo ir drėkinimo valdymo technologijos, tačiau derliaus nuėmimui jų trūko. Dabar šią nišą pretenduoja užimti  VRH koncepcija, kuri taipogi paremta kintamu greičiu, darbo kontroliavimu ir maksimalaus rezultato siekimu. Kitaip sakant, nauja technologija mažina darbo jėgos sunaudojimą, taupo kurą, gerina praleidimo savybes,  saugo grūdus, greitina derliaus nuėmimą.

 

VRH technologija, sumontuota kombaine Lexion,  susideda iš:

 

1. Sistemos Cemos Automatic  –  remdamasi informacija, gauta iš kelių jutiklių, ji savarankiškai ir nuolat keičia atskyrimo ir valymo parametrus, pavyzdžiui, jutikliams aptikus drėgmę, darbo procese savarankiškai keičiama darbo sparta.

 

2. Sistemos Cruise Pilot – ji autonomiškai reguliuoja greitį, priklausomai nuo derliaus apimties, variklio apkrovų.

 

3. Valymo sistemos 4D – ji automatiškai sureguliuoja rotoriaus dangtelio padėtį, kad grūdai būtų tolygiai paskirstomi per sietą, ypač nuokalnes turinčiuose laukuose.  

 

Savaeigis Vermeer presas ZR5

 

Preso ZR5prototipą kompanija Vermeer testuoja jau dvejus metus. Galimybė valdyti maitinimo bloką preso darbą paverčia efektyvesniu. Presas sugeba „iš vietos“ pasisukti į kairę ar dešinę pusę. Presas ne tik formuoja rulonus, bet ir gali atlikti operatoriaus užprogramuotas užduotis, atsižvelgiant į  darbo sąlygas konkrečiame lauke. Kai suformuojamas rulonas, presas automatiškai sustoja, tada iš pradalgės taip pat automatiškai pasisuka į kairę ar dešinę pusę ir iškrauna ruloną. Visam šiam darbo procesui atlikti nereikia jokių operatoriaus pastangų, išskyrus vieną – paspausti mygtuką. Kad presas vėl pradėtų formuoti ruloną, operatorius spaudžia starto mygtuką ir presas imasi formuoti naują ruloną. Pasak kompanijos atstovų, rulonų išdėstymas lygiagrečiai pradalgėms, leidžia juos surinkti trečdaliu greičiau.

 

 

agroexpreso inf.

Contact form

Šios dienos vardadieniai