2020-08-09, sekmadienis, 07:38.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:45, leidžiasi 21:01, dienos ilgumas 15:16.

Japonų kompanijos skatina protingo ūkininkavimo technologijas visame pasaulyje

2017-11-02, paskelbė agroexpresas .lt
Japonų kompanijos skatina protingo ūkininkavimo technologijas visame pasaulyje

Japonų kompanijos SoftBank ir Docomo užsienio fermerių ūkiams siūlo naujas ūkininkavimo technologijas. Protingi davikliai ir monitoringo sistemos padeda pakelti ryžių ir salotų derlingumą bei sekti namuose laikomų galvijų sveikatos rodiklius.

 

Japonijos media korporacija SoftBank praėjusį vidurvasarį pradėjo įgyvendinti protingų daviklių projektą Kolumbijoje. Ryžių laukuose čia bus sumontuoti miniatiūriniai įrengimai. Davikliai seks maistingų medžiagų kiekį dirvoje ir vandenyje, o taip pat matuos temperatūrą ir drėgnumą. Surinktų duomenų pagrindu kiekvienam fermeriui individualiai bus sukurtos ūkininkavimo rekomendacijos, kurias bus galima pasiekti su mobiliuoju telefonu.  

 

Projekte dalyvaus SoftBank priklausanti kompanija PS Solutions, Kolumbijos Tarptautinio tropinio žemės ūkio centras ir konglomeratas Hitachi.

 

Japonijos mobilaus ryšio operatorius Docomo taip pat pradės dėmesį skirti protingam ūkininkavimui, tačiau ne Pietų, o Šiaurės Amerikoje ir Azijoje. Rančų savininkus kompanija aprūpins čipais, kurie leis kontroliuoti gyvulius. Nedideli davikliai, įsiūti, pavyzdžiui,  po karvės oda, kontroliuos jos kūno temperatūrą. Jei pasireikš veršiavimosi procesas, ūkininkas į mobilų telefoną gaus pranešimą. Davikliai kontroliuos vandens ir temperatūros lygį užliejamuose ryžių laukuose.

 

Dar viena Japonijos kompanija KDDI pradės pardavinėti mini sodus salotų auginimui. Į konteinerius įmontuotos kameros salotų augimo procesą ir į augintojo mobilų telefoną praneš, kada jas reikia laistyti. Tokius mini sodus kompanija planuoja pardavinėti Pietų Korėjoje, Kinijoje ir Taivanyje.

 

Pasak Nikkei Asian Review, iki 2022 metų protingo ūkininkavimo rinka pasieks 11,2 mlrd. dol. apyvartą. 2016 metais ji siekė 5,18 mlrd. dol. Daug fermerių jau naudoja dronus, GPS technologijas, robotus. Populiarėja vertikalūs ir konteineriniai ūkiai, kurie padeda didinti derlingumą ir taupyti vandenį laistymui.

 

Naujos technologijos tampa būtinybe, nes fermerių vis mažėja. Antai 1900 metais 41%JAV darbo jėgos dirbo žemės ūkyje, o šiandien tik 2%. Japonijoje ir Kinijoje taip pat nepakanka fermerių.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai