2020-07-16, ketvirtadienis, 07:43.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:38.

„Ilga karvė“: neįprastas projektas Baltarusijos Liachovičių rajone

2018-01-16, paskelbė agroexpresas .lt
„Ilga karvė“: neįprastas projektas Baltarusijos Liachovičių rajone

Kodėl ilga? Todėl, kad pirmiausia kaimo žmonėms išdalinama nemokamai po vieną ypatingos veislės telyčaitę. Po to jie privalo padovanoti tos telyčaitės palikuonį. Projektas skatina privačių didelių ūkių vystymasį. Kaimo žmonės noriai palaiko šią idėją.

 

Bogdanovičių šeima viena iš pirmųjų gavo telyčaitę. Pavadino ją Kalina. Tai Holšteinų veislės telyčaitė. Vidutinis primilžis iš šios veislės karvių – 7000–7500 kg 3,9 % riebumo pieno. Geresnėse bandose iš karvės per metus primelžiama po 9–10 tūkst. kg pieno.

 

„Jei paprasta karvė per parą duoda dešimt litrų pieno, tai iš Holšteinų veislės karvės galima per parą primelžti 30-40 litrų pieno. Viso to paslaptis glūdi genetikoje, gerose laikymo sąlygose ir pilnaverčiame šėrime“, – sako fermeris Viktoras Logunas.

 

„Ilgos karvės“ projekto idėja priklauso vietos valdžiai. Startinį kapitalą padėjo sukaupti tarptautinės organizacijos. Projektas prasidėjo nuo to, kad netoli Liachovičių buvo pastatyta ferma - inkubatorius. Čia gimsta Holšteinų veislės telyčaitės, po to jos auginamos iki 60 kilogramų ir dovanojamos kaime gyvenantiems žmonėms.

 

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti kaimo žmonių užimtumą, stambinti pieno ūkius. Kol kas į patikimas rankas Liachovičių rajone atiduotos tik septynios telyčaitės, 46 – dar auga. Projekto organizatoriai sako, kad tai bus pirmoji telyčaičių karta, gimusi ir užaugusi Baltarusijoje. Iš septynių tūkstančių privačių srities ūkių tik šeši šimtai laiko karves. Jei projekto lūkesčiai pasitvirtins, tai po penkių metų srityje ženkliai padaugės pienininkystės ūkių.

 

tut.by

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai