2020-02-21, penktadienis, 06:06.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 07:27, leidžiasi 17:35, dienos ilgumas 10:8.

Dumbliai padės karvėms mažiau išskirti metano

2018-02-06, paskelbė agroexpresas .lt
Dumbliai padės karvėms mažiau išskirti metano

Mokslininkams pavyko atrasti būdą, kaip sumažinti karvių išskiriamo metano kiekį. Į galvijų kasdieninį racioną jie įmaišė raudonųjų dumblių.

 

Airijos fermeriai palankiai priėmė šio eksperimento rezultatą. Ir neatsitiktinai. Šioje šalyje raguočių laikoma beveik dvigubai daugiau nei gyvena žmonių – 7 milijonai galvijų prieš 4 milijonus gyventojų. Thomas Cooney, aplinkos apsaugos asociacijos pirmininkas, ragina Airijos mokslininkus greičiau pateikti išsamesnius tyrimus šioje srityje, ypač Airijos žemės ūkio atžvilgiu. Taipogi raginama nuodugniau išsiaiškinti dumblių auginimo galimybes ir perspektyvas vietos vandenyse.  

 

Eksperimentas patvirtino, kad karvių šėrimas nedideliu dumblių kiekiu kartu su įprastu racionu gali sumažinti išskiriamo metano kiekį net 99%.

 

Kanados mokslininkai Rob Kinley ir Alanas Fredenas laboratorijoje dar 2014 metais sėkmingai įrodė, kad dumblių įmaišius į pašarą karvės tampa sveikesnės ir išskiria mažiau aplinkai kenksmingo metano. Po to mokslininkai suvienijo jėgas su Australijos profesoriumi Roki De Nis. Bendromis jėgomis buvo ištirta 20 jūros dumblių rūšių ir jų sąveika su karvės viduriuose apsigyvenusiomis bakterijomis. Mokslininkai pastebėjo, kad viena raudonųjų dumblių rūšis, vadinama Asparagopsis Taxiformis, ypač efektyviai sumažina išmetamo metano kiekį. Netgi tais atvejais, kai jie racione sudaro tik 2 %.

 

Viena karvė per metus į atmosferą išskiria 70-120 kilogramų metano. Mokslininkai teigia, kad metanas yra 25 kartus pavojingesnis supančiai aplinkai nei anglies dvideginis.

 

The Independent.

Contact form

Šios dienos vardadieniai