2020-04-02, ketvirtadienis, 21:50.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 06:45, leidžiasi 19:56, dienos ilgumas 13:10.

Billas Gatesas skyrė 40 mln. JAV dolerių „superkarvės“ sukūrimui

2018-05-02, paskelbė agroexpresas .lt
Billas Gatesas skyrė 40 mln. JAV dolerių „superkarvės“ sukūrimui

„Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas paaukojo 40 mln. JAV dolerių į mokslinius tyrimus, siekiant išvesti naują karvių veislę – atsparią karščiams ir duodančią daugiau pieno.

 

Vienas turtingiausių planetos žmonių pinigus pervedė į nekomercinį fondą Edinburge, kuris užsiima gyvulių vakcinavimo ir genetiniais tyrimais.

 

Kaip praneša „Business Insider“, B. Gatesas finansuoja mokslinius tyrimus siekdamas padėti sukurti tobulą karvę, kuri pagal primilžį prilygtų europinei pieninei karvei ir kuri galėtų išgyventi karštomis Afrikos sąlygomis.

 

Europinė karvė pasižymi dideliu primilžiu, tačiau jautri karščiui. Esant aukštesnei nei įprasta temperatūrai, karvės patiria šiluminį stresą, o tai neigiamai veikia baltymų gamybą. Afrikos sąlygomis europinė karvė apskritai vargiai išgyventų.

 

Afrikinės karvės atvirkščiai – puikiai jaučiasi karštoje aplinkoje, tačiau primilžiai yra menki.

 

Jeigu pavyktų išvesti naują veislę, tai būtų didelis proveržis sprendžiant klimato kaitos, skurdo ir bado mažinimo problemas.

 

Demografai suskaičiavo, kad 2050-aisiais mūsų planetoje gyvens beveik 10 mlrd. žmonių. Didėjant planetos gyventojų skaičiui žemės ūkiui teks susidoroti su papildomu iššūkiu – užtikrinti pakankamą maisto gamybą.

 

Mokslininkų teigimu, pienas yra natūralus aukštos kokybės baltymų šaltinis, vienas svarbiausių maisto produktų žmogaus racione.

 

Pieno produktai pagal maistinę ir energetinę vertę priskiriami prie vertingiausio visaverčio maisto, turinčio išskirtinai subalansuotas sudedamąsias dalis, kurios lengvai įsisavinamos ir būtinos žmogaus kasdienėje mityboje.

 

agroexpreso inf.

 

SKAITYKITE

 

 

Kinijos fermeris išmokė kiaules šokinėti nuo bokštelio į vandenį

JAV fermeris parduoda šiaurės elnių patelių šlapimą

Karvės su skyle šone

Avininkystės dabartis ir ateitis

Bitės prieš dramblius

Miniatiūrinės karvės „Laimingame kalnų ūkyje“

Į rinką sugrįžta vengriškų mangalicų elitinė mėsa

Pirmoji krevečių ferma Latvijoje

Contact form

Šios dienos vardadieniai