2020-07-05, sekmadienis, 17:05.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:2.

BEEcosystem aviliai padeda kovoti su bičių mažėjimu

2017-08-20, paskelbė agroexpresas .lt
 BEEcosystem aviliai padeda kovoti su bičių mažėjimu

Bičių populiacija pasaulyje mažėja. O tai neigiamai veikia mūsų gyvenimą apskritai. Daug specialistų bando šią problemą kaip nors išspręsti. Vienas iš galimų sprendimų būdų – BEEcosystem avilių sukūrimas. Šiuos avilius galima statyti bet kur, nes jie nepavojingi. Avilius galima įmontuoti bute ar ant išorinės namo sienos. Bitės aviliuose juda vamzdeliais. Sistema leidžia stebėti bites, studijuoti jų gyvenimą.

 

Aviliai prie sienos tvirtinami kronšteinais. Jeigu aviliai bus montuojami kambaryje, sienoje reikės išgręžti skylę, kad bitės per vamzdelį patektų į lauką. Aviliai patikimai užhermetizuoti, juose įmontuota speciali dėžė šiukšlėms, kuri padeda avilius išvalyti greitai ir saugiai. Apžvalgos langelis saugo avilio vidų nuo dirbtinio apšvietimo. BEEcosystem aviliai – tai modulinė sistema, kuri leidžia apgyventinti daugiau bičių šeimų.

 

Bitės, kaip žinia, vaidina lemiamą vaidmenį apdulkinant augalus. Deja, vien JAV 2014-2015 metų žiemą prarado 23,1 proc bičių kolonijų. Todėl  BEEcosystem aviliai buvo sukurti kovai su bičių mažėjimu. Jų tikslas – skatinti žmones imtis bitininkystės ir gauti pradinį išsilavinimą apie bites.

 

Kazimieras Šatas

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai