2020-01-20, pirmadienis, 11:43.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:26, leidžiasi 16:30, dienos ilgumas 8:3.

„Atvirų durų“ sekmadieniai Didžiosios Britanijos fermerių ūkiuose

2017-08-30, paskelbė agroexpresas .lt
„Atvirų durų“ sekmadieniai Didžiosios Britanijos fermerių ūkiuose

2006 metais daugiau nei 1000 Didžiosios Britanijos fermerių atvėrė savo ūkių duris norintiems susipažinti su gyvenimu ir darbais kaime, pamatyti, kaip auginami ir gaminami maisto produktai. Nuo to laiko kasmet vieną vasaros sekmadienį visoje Didžiojoje Britanijoje organizuojamos fermerių ūkių atvirų durų dienos, pavadintos „Sekmadieniu ūkyje“.

 

Svečiai klausosi paukščių, susipažįsta su ūkio kvapais, pamato, kaip tvarkomas kraštovaizdis ir ruošiami pašarai. Kiekvienas renginys unikalus, nes apsilankoma skirtingo profilio ūkiuose: pėsčiomis ar sulipus į traktorių priekabas apžiūrimos ūkio valdos, perkami to ūkio pagaminti maisto produktai, mokomasi juos gaminti, vaikams organizuojami žaidimai, suaugusiems po atviru dangumi piknikai.

 

2014 metais pradėjo veikti ir „Ūkio mokyklos“ (Farm School) vaikams. Jose vaikai supažindinami su kultūrų auginimu, klausosi fermerių pasakojimų apie gyvenimą ir darbą ūkyje. „Ūkio mokyklos“ nemokamos, nes jas remia privačios kompanijos bei nacionalinė labdaros organizacija. Tiek „Sekmadieniai ūkyje“, tiek „Ūkio mokyklos“ leidžia žmonėms ne tik pamatyti ūkius, bet ir padeda suprasti jų reikšmę vietinei ekonomikai. Per pastaruosius dešimt metų „Sekmadienio ūkio“ renginiuose dalyvavo daugiau nei 1400 ūkių, juose apsilankė per 1,6 milijono žmonių. 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai