2020-07-13, pirmadienis, 08:46.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:00, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 16:45.

Afrikoje trąšos gaminamos iš vandens hiacinto. Rezultatas yra įspūdingas

2018-03-27, paskelbė agroexpresas .lt
Afrikoje trąšos gaminamos iš vandens hiacinto. Rezultatas yra įspūdingas

Vienas didžiausių Afrikoje Viktorijos ežeras turi rimtą problemą – egzotiškos išvaizdos vandens augalus hiacintus, kurie auga ant vandens paviršiaus, greitai dauginasi ir vandens telkinį padengia tankiu kilimu, trukdančiu net laivybai. Be to dėl tankaus augalų sluoksnio ežere blogėja deguonies režimas ir tai provokuoja ežero gyvosios gamtos nykimą.

 

Afrikos fermeriai nutarė nepasiduoti šiam augalui ir ėmė iš jo gaminti trąšas. Perdirbimas į kompostą užtrunka devynias savaites. Gautos trąšos turi kelis svarbius elementus –  azotą, kalį ir fosforą. Jei seniai nebuvo lietaus, jos dar ir pagirdo kultūras vandeniu.

 

Fermeriai patenkinti tokiu atradimu, nes trąšos yra organinės, nenaikinančios dirvoje mikroorganizmų. „Naudojant šias trąšas, mano žemių derlingumas išaugo dvigubai, – sako vietos fermerė Margaret Odola. – O pačios kultūros atrodo šviežesnės ir sveikesnės“.  Fermerė džiaugiasi ir dar vienu dalyku – jos išaugintos daržovės noriai perkamos turguje, nes pirkėjai žino, kad daržovės yra  aukštos kokybės ir nėra mačiusios pesticidų.

 

agroexpreso inf.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai